Ulica Fest – sprievodné podujatie Scénickej žatvy 2013

Tagged: ,

Sprievodný program poskytuje priestor na prezentáciu tvorby za uplynulú sezónu ochotníckym divadelným   súborom a detským divadelným súborom v regióne Turiec a v ostatných regiónoch Žilinského samosprávneho kraja.

Obyvatelia mesta Martin budú môcť vzhliadnuť pri svojich pochôdzkach mestom rozmanité divadelné predstavenia. Ulica Fest sa uskutoční v dňoch 27. – 31. augusta 2013 na Divadelnom námestí v Martine. V utorok 27. augusta 2013 o 16:30 hodine bude vo Foyer Slovenské komorného divadla otvorenie výstavy – „80. výročie ochotníckeho divadla na Lipovci“. Počas jednotlivých dní Ulice Fest budeme prostredníctvom Živých pozvánok pozývať občanov mesta Martin na jednotlivé divadelné predstavenia na Divadelnom námestí a súčasne aj na predstavenie Scénickej žatvy konané v SKD Martin.

V stredu 28. augusta 2013 o 15.00 hodine sa ako prví predstavia deti z Detského divadelného súboru Minetrdlo – MIni NETRadičné divaDLO z Partizánskej Ľupče divadelným predstavením Divadelné miniatúry (réžia: Jaroslav Janíček), o 16.40 hodine vystúpi OZ Lunetrdlo s divadelnou hrou Lupcastory (príbeh slovenskej dediny) (réžia: Jaroslav a Jakub Janíček), ktoré k nám zavíta tiež z Partizánskej Ľupče.
Ďalší deň vo štvrtok 29. augusta 2013 sa diváci budú môcť tešiť na tanečné vystúpenie skupiny Shakers o 13.00 hodine a o 13.40 sa predstaví skupina orientálneho tanca Amirah. Pre menších divákov bude o 15.00 hodine rozprávka O sivej myške (réžia: Jozef Abafi) v podaní Divadelného klubu Makovice. Ten istý súbor zahrá o 17.00 hodine ďalšiu rozprávku O kohútikovi a sliepočke (réžia: Jozef Abafi).

V piatok 30. augusta 2012 sa o 13.00 hodine na Divadelnom námestí predstavia členovia z Divadelného súboru Doska – kultúrne návraty z Vrútok rozprávkou O červenej čiapočke, hladnom vlkovi Ďurovi a troch prasiatkach (réžia: Martin Hanzel), o 14.30 hodine vystúpi Babscénus Martin s rozprávkou Budkáčik a Dubkáči (réžia: Tibor Kubička). O 16.30 hodine zahrá Divadelný súbor pri Obecnom úrade a Miestnom odbore Matice Slovenskej v Belej – Duliciach absurdnú komediálnu frašku s pesničkami Dobre zaplatená prechádzka (réžia: Juraj Benčík).

Posledný deň, 31. augusta 2013, sa na pódiu predstavia deti z Detského divadelného súboru Kamarát z Martina o 13.00 hodine Detskými divadelnými improvizáciami (réžia: Eva Benčíková) a o 16.00 divadelnou hrou Ľadové srdcia – na motívy rozprávky H. Ch. Andersena (réžia: Eva Benčíková). Program je naozaj bohatý, takže obyvatelia a návštevníci mesta Martin sa majú naozaj na čo tešiť.

poster_sz2013_out

/ 3407 Articles

Red

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).