Detská nedeľa – deň plný hier a zábavy

Značky: ,

Dva príbehy rozpovedia herci z Divadla pod balkónom z Banskej Bystrice. Havo Slavo je príbeh s pesničkami o psíkovi Slavkovi, ktorého trápi, že mu každý hovorí, aký je malý. Slavko sa preto rozhodne vydať do sveta. Na ceste zažije „veľké“ dobrodružstvá, aby napokon pochopil, že aj malí dokážu vykonať veľké veci. Pre najmenších je pripravené vareškové divadielko O Jankovi Polienkovi. Predstavenia banskobystrických hercov sa začnú o 11.00 a 13.30 hod.

Detské „Roztancované leto“ predstavia s piesňami a hrami detské folklórne súbory Biela voda z Púchova (spolu s ľudovou hudbou Lachovček) a martinský Kalužiar.

Malí návštevníci si budú môcť vychutnať putovanie rozprávkou, ktoré pre nich pripravili študenti a študentky Pedagogickej a sociálnej akadémie v Turčianskych Tepliciach. S hlavičkou ako makovičkou – v tradičných účesoch od študentiek a študentov Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Martine – môže odísť nejedna parádnica.

Ako sa sedelo v starých školských laviciach, či písalo na tabuľky? Pre Vaše ratolesti budú pripravené ukážky dobového vyučovania v škole z Petrovíc.

Svoje šťastie budú môcť najmladší návštevníci vyskúšať v obľúbenej detskej tombole (ťah o 11.30 a 14.00 hod.).

Pre šikovné ručičky budú nachystané tvorivé dielne, v ktorých si môžu vlastnoručne zhotoviť handrovú bábiku či tradičnú „frndžalku“ z gombíkov. Dlhú chvíľu si návštevníci budú môcť skrátiť rodinnými kratochvíľami – pripravené budú aj chodúle či dobová kolkáreň.

V drevenom kostolíku z Rudna sa o 13.30 h. budú konať evanjelické a. v. služby Božie.

Podujatie Detská nedeľa finančne podporila Nadácia Poštovej banky. Programovú nedeľu ďalej podporili kníhkupectvo Modrý Motýľ a Obchodný dom Demro.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

/ 65 Articles

Dalibor Steindl

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).