Akvabely – SKD – 26.10.2013

Tagged: , , ,

Hlavnými hrdinami Drábkovej komédie zo súčasnosti sú traja priatelia: Kajetán – televízny zabávač s univerzitným vzdelaním, Pavel – vysokoškolský profesor, ktorému ukradli jeho Nežnú revolúciu a Filip – milovník vody, ktorý práve prechádza zvláštnou osobnostnou premenou. V Drábkovej hre sa objavuje množstvo bizarných a smiešnych postavičiek, panoptikum sveta – babka, ktorá po dvoch replikách zmizne, Kajetánova očarujúca priateľka Edit, ktorá prehĺta sim – karty, či Kajetánov nežný priateľ Ivan, smiešna pani učiteľka, ktorá sníva o kariére speváčky. Synchronizované plávanie je jedinou naozajstnou záľubou našich troch priateľov, jediná činnosť, v ktorej vidia naozajstný zmysel, bazén je jediné miesto na svete, kde sa cítia naozaj slobodní. Akvabely je činnosť, vďaka ktorej sa dokážu stretať a komunikovať. Všetko ostatné v živote stratilo zmysel a význam.
David Drábek získal za text Akvabely v roku 2004 cenu Nadácie Alfreda Radoka v kategórii najlepšia pôvodná česká divadelná hra.
Rastislav Ballek je režisérom skúseným, so Slovenským komorným divadlom Martin spolupracuje už viac ako desať rokov, mnohé jeho réžie boli mimoriadne úspešné. Azda najväčším úspechom bolo hosťovanie jeho Tanga na Svetovom festivale národných divadiel v Soule v roku 2010. Ballek hľadá moderný divadelný jazyk, atraktívne riešenie pre dnešného mladého diváka. Veľké

Celý program ako aj možnosť rezervácie na jednotlivé predstavenia nájdete na stránke divadla na www.divadlomartin.sk

Akvabely

/ 322 Articles

HuT

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).