VO VALČI BOLO VESELO

Tagged: , , , , ,

IMG_5921 (2) (640x427)

Rybárovci

Počasie v sobotu popoludní bolo dosť nevľúdne. O to veselšie bolo v sále kultúrneho domu vo Valči.
MO Matice slovenskej, obec Valča, v spolupráci s Turčianskym kultúrnym strediskom Martin, pod záštitou ŽSK, pripravili už druhý ročník podujatia ECHO HELIGÓNKY.
Okrem organizátorov, sú dušou podujatia Rybárovci. Tri generácie tejto rodiny – otec Václav, synovia Jozef a Ladislav a vnučka Klaudia sa venujú hre na heligónke a vždy si získajú publikum.
Najmä Jozef je aj výraznou posilou organizačného tímu. Jeho skúsenosti a priateľské kontakty s heligonkármi na Slovensku i v zahraničí sú pre úspech akcie nezanedbateľným prínosom.

SONY DSC

Skvelé publikum

No vo Valči sa aj v tomto roku opäť zišlo skvelé publikum, ktoré spontánne oceňovalo účinkujúcich potleskom, zaspievalo si spolu s nimi a výborne sa zabávalo.
Echo heligónky sa v našom regióne postupne stáva zaujímavou prehliadkou interprétov tohto príťažlivého hudobného žánru, ktorý sa už tradične spája s dobrou, najmä ľudovou zábavou.
Divákom sa predstavili Maťovci a Filip Urmín z Valče, Matúško Hodas z Kysuckého Lieskovca, Andrej Majerčík a Milan Roob z Martina, Paľo Liska z Dolnej Strehovej, Ján Chudoba z Dežeríc, bratia Matúšovci zo Zázrivej.
Obdiv si vyslúžili aj dievčatá, desaťročná Kristínka Surová z Bratislavy a šarmantná Vlasta Mudríková z Kysúc. Čaro celej akcii pridalo svojské a neopakovateľné moderovanie Evy Koppovej.

IMG_5882 (2) (640x427)

Vlasta Mudríková

Úvod podujatia patril vystúpeniu spevokolu MO Matice slovenskej. Po ňom sa prítomným prihovoril starosta obce Štefan Paľo. O gradujúce finále úspešného programu sa postarali Martin Čerňanský
z Trnového a Hamplovci z Moravy.
Všeobecné veselie zavŕšila konzumácia dobrého a chutného guľášu, ale heligónky neumĺkli ani potom.Echo heligóniek a spev sa ozývali z niekoľkých miest obce do večera.
Pre všetkých ktorí majú radi dobrú zábavu, naša redakcia pripravuje hodinový zostrih toho najlepšieho z tejto veselej soboty vo Valči. O niekoľko dní ho uverejníme na našom portáli.

Ján Farský

IMG_5888 (2) (427x640)

Bratia Matúšovci

IMG_5886 (2) (640x427)

Ján Chudoba a Jozef Rybár

IMG_5907 (2) (427x640)

Paľo Liska

IMG_5879 (2) (427x640)

Andrej Majerčík

IMG_5874 (2) (640x427)

Spevokol MO Matice slovenskej vo Valči

SONY DSC

Publikum a vynikajúci fotograf Jarko Meriač, dokumentarista podujatia

/ 175 Articles

Ján Farský

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).