V Žabokrekoch sa ďakovalo za úrodu

Tagged: ,

Výnimočná akcia sa uskutočnila v Žabokrekoch. Na podujatí si mohol každý účastník nájsť to svoje a stráviť príjemné chvíle v kruhu rodiny, susedov, či nových priateľov zo Žabne – spriatelenej obce z Českej republiky.

Program podujatia bol skutočne pestrý. Domáci aj ostatní návštevníci mohli na vlastné oči vidieť tradičné uchovávanie úrody pred blížiacou sa zimou – tlačenie kapusty do suda a mohli si pochutnať na najrôznejších zemiakových delikatesách podľa receptov starých mám – zemiaková baba, pečené a v koži varené zemiaky, zemiakový šalát, šúľance, či guľáš. Ráz zašlých čias prirodzene vytvorili vystúpenia folklórnych súborov Dubina z Rožňavy, Skupinka a Lysec z Turca.

Nezabudlo sa ani na najmenších. Pripravená bola pre nich tvorivá dielňa, kde si mohli vyskúšať výrobu zemiakových pečiatok, zemiakových medailí, ale aj výrobu škrabošiek a masiek na zemiakový karneval, do ktorého sa s úsmevom na tvári zapojili aj mnohí dospelí. A aký by to bol Zemiakový deň bez skákania vo vreci na zemiaky? Pre všetkých, ktorí sa preteku v skákaní zúčastnili, bola pripravená v cieli sladká odmena.

Organizátorom zaujímavého podujatia sa ich zámer vydaril – na žabokreckom „námestí“ sa v zmysle hesla: „dobrých ľudí sa všade veľa zmestí“ stretli ľudia dobrej vôle, aby sa zabavili, oddýchli si a strávili spoločne príjemné, nezabudnuteľné chvíle.

 

Mgr. Monika Ondrušová

/ 3398 Articles

Red

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).