TURČIANSKA HARMONIKA

Značky: , , , , ,

mini_ turcianska harmonika (3)

Múzeum slovenskej dediny už po dvanásty raz ožije zvukom harmoník. Harmonikári a heligonkári z Turca, Kysúc, Oravy a Považia rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 13. júla 2014 od 10.00 hod.
V programe sa predstaví vyše tridsať hráčov rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.
Medzi účinkujúcimi budú aj známe hráčky na tento nástroj – Vlasta Mudríková zo Skalitého a sestry Bacmaňákové z Kysúc. Mladých hudobníkov budú reprezentovať Kristína Surová z Bratislavy, Andrej Majerčík z Diakovej a po prvý krát sa príde predstaviť 13-ročný Ján Holeščák zo Zákopčia. Nebudú chýbať ani skalní hráči, ktorí nechýbali na predchádzajúcich ročníkoch Turčianskej harmoniky.
Sprievodným podujatím programu bude výstava 95. rokov rybárstva v Turci a podávanie rybárskej špeciality halászlé, ktoré pre návštevníkov pripravili rybári z Mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v Martine.
O 13.30 hod. sa v kostole z Rudna uskutočnia Ev. a. v. služby Božie.

/ 175 Articles

Ján Farský

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).