Tanečníci Martico New Age úspešný na celom Slovensku.

Značky: , ,

Tanečná skupina Martico New Age rozbehla tohtoročnú sezónu vo veľkom. Od januára tanečníci z New Age stihli odsúťažiť už na piatich celoslovenských podujatiach, nazbierať body Slovenského tanečného pohára a posunúť svojich tanečníkov do najvyšších tanečných kategórií a to vo všetkých vekových skupinách – mini, deti, juniori a aj dospelí. Súťažili v Martine, Bratislave, Považskej Bystrici a v Leviciach a spolu do klubu priniesli jedenásť zlatých, štyri strieborné a štyri bronzové medaile v tanečných disciplínach Disco a Hip-hop sólo, duo aj skupiny.

Juniorská skupina Selection
Juniorská skupina Selection

Najväčším prekvapením tohtoročnej sezóny je určite mladá tanečnica Simonka Sobkuliaková, ktorá exceluje v discu aj hip-hope a hladko sa pretancovala z najnižšej výkonnostnej kategórie C do „A-čka“ len za 4 súťažné kolá. V najvyššej výkonnostnej kategórii hneď po prvom štarte obsadila medailovú bronzovú priečku a ako nováčik sa tak ocitla medzi najskúsenejšími detskými tanečnicami Slovenska.

Malé Mini tanečníčky sledujú dianie na parkete
Malé Mini tanečníčky sledujú dianie na parkete

V disciplíne disco dance duo svoj talent spojila s rovnako šikovnou tanečníčkou Vanesskou Nesselmanovou zo Žilinského tanečného klubu Lentilky, ktorý je najúspešnejším Slovenských klubom a spolu sú Simonka s Vanesskou zatiaľ na každej súťaži neporazené-  na zlatej finálovej priečke. Rovnako sa Simonke darí aj v tanečnom štýle Hip-hop, kde sa takisto len po dvoch kolách pretancovala do „A-čka“.

Juniorské disco dance duá Valerka Dancziová a Katka Kršková, Mirka Človiečiková a Terka Matušková, Rebeka Machovčáková a Lívia Holečková
Juniorské disco dance duá Valerka Dancziová a Katka Kršková, Mirka Človiečiková a Terka Matušková, Rebeka Machovčáková a Lívia Holečková

Vynikajúce sú aj mini disco tanečnice Ninka Záborská, Johanka Škorpíková, Klára Jadroňová a Laura Krecháčová, ktoré vo veku 5-6 rokov dokážu vynikajúco predviesť svoje tanečné choreografie, z toho Laura aj s medailovými umiestneniami – v Martine na striebornej a v Bratislave na zlatej priečke.

Juniorská disco skupina Selection zvíťazila na samé jednotky - s choreografmi Mirkom Figurom a Máriou Vojtekovou
Juniorská disco skupina Selection zvíťazila na samé jednotky – s choreografmi Mirkom Figurom a Máriou Vojtekovou

Tento rok sú úspešné aj naše disco dance duá Terezka Matušková s Mirkou Človiečikovou, ktoré v kategórii B získali po sebe bronzovú a zlatú medailu. Veľmi milým prekvapením bolo víťazstvo Juniorskej disco dance skupiny s názvom Selection v kategórii B, ktorá v súťaži Unlimited dance Cup v Leviciach zvíťazila s jednohlasným podporou poroty na samé jednotky . Za úspechom tanečníkov stojí nielen ich talent ale i tréneri a trénerky, ktorý ich deň čo deň pripravujú, pracujú s nimi na zdokonaľovaní choreografií  a techniky, či navrhujú zaujímavé kostýmy.

Zlatá miniska Laura Krecháčová s trénerkou Mirkou Berešíkovou
Zlatá miniska Laura Krecháčová s trénerkou Mirkou Berešíkovou

Tento rok sa kolektív mladých choreografov v tanečnej skupine Martico New Age rozrástol a je vynikajúce, že sú nimi aj samotní mladí a stále aktívny tanečníci. Ku tradičnej zostave Monika Buvalová, Mária Vojteková a Miriam Berešíková sa pridali aj nádejné trénerske talenty Valéria Fajnová a Veronika Murgašová s Mirkom Figurom , ktorý prišli do klubu z tanečnej skupiny Monkeys. Tanečníci Martico New Age sa snažia neustále zdokonaľovať a porovnávať svoje tanečné umenie s tanečníkmi na celom Slovensku na rôznych súťažiach.

Simonka Sobkuliaková na stupni víťazov
Simonka Sobkuliaková na stupni víťazov

Po prvých piatich ich v najbližšom čase čakajú súťaže v CVČ Kamarát, v Žiline medzinárodné podujatie Tanec bez bariér ale aj Košický Grimmy Cup, tradičný Jednoducho tanec v Šali a Disctrict dance Cup v Bratislave.

Text, foto: Lucia Kuciaková

 

/ 2988 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).