Štiavnicky kotlík 2012

Tagged: , ,

7. ročník súťaže vo varení kotlíkového guľášu odštartovali v sobotu 14. Júla v Turčianskej Štiavničke. Zúčastnilo sa ho 80 družstiev „guľášnikov a kotlíkantov“ nielen z Turca ale aj zo širokého okolia.

Všetky tímy mali svoj originálny recept, špeciálne ingrediencie, stratégiu a taktiku ako uvariť ten najlepší guľáš. Podľa vyjadrenia odbornej poroty všetky guľáše boli vynikajúce ale niektoré boli predsa len chutnejšie. V poobedňajších hodinách sme už poznali aj víťazov. Na treťom mieste skončilo družstvo guľášnikov firmy DOM, druhú priečku obsadil tím PVK Vrútky a  I. miesto získal MR team.

Okrem jedál, ktoré navarili súťažné tímy, boli pre obrovské množstvo návštevníkov pripravené aj rôzne gurmánske špeciality a samozrejme nápoje. O dobrú náladu sa starali dvaja diskotékari, kapely Náhodní pocestní a Vidiek. Atrakciou boli výhliadkové lety vrtuľníkom, jazda na koni, jarmok ľudových remesiel a súťaže pre deti i dospelých. Večer sa rozhorela veľká, vyše 5 metrov vysoká vatra a kto vydržal, mohol sa zabávať až do nedeľného rána.

Video

[jwplayer config=“Regionportal 620″ mediaid=“257″]

/ 175 Articles

Ján Farský

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).