REŤAZENIE v Dražkovciach

Značky: , , , , ,

reťazenie III (3) (640x438)

Pripravujeme tretie stretnutie členov ŠTNV pri TKS v Martine – REŤAZENIE v Dražkovciach

V nedeľu 22.6.2014 sa v Múzeu slovenskej dediny uskutočnil v poradí druhý plenér pre členov Štúdia turčianskych neprofesionálnych výtvarníkov a turčianskych rezbárov pod názvom „Reťazenie“.
Výtvarníkov aj tentokrát metodicky usmernil lektor, akademický sochár Peter Bukovský. Aj toto stretnutie výtvarníkov a rezbárov sa nieslo v pozitívnom a priateľskom duchu a v dobrej nálade. Pre umelcov bolo prichystané aj chutné občerstvenie a časť materiálov potrebných na tvorbu výtvarných prác. Scenériu skanzenu dopĺňal spev a tanec folkloristov, ktorí vystupovali v prírodnom amfiteátri v rámci Turčianskych slávností folklóru a spoločne vytvorili atmosféru, z ktorej vyťažili umelci na svojich plátnach a skicároch maximum.
Záverečný, tretí plenér je už naplánovaný a uskutoční sa v polovici júla v obci Dražkovce. Skupina výtvarníkov a rezbárov tu bude počas celého dňa nielen rozvíjať maliarske a sochárske zručnosti, ale zároveň je pripravený priestor aj na diskusiu, relax a prehlbovanie priateľských vzťahov.
Obrazy a obrázky budú vystavené na jesennej výstave v klubovni TKS. Napríklad tie „rakovské“ – vznikli počas výtvarného a rezbárskeho plenéru v obci Rakovo v máji – boli umiestnené v priestore kultúrneho domu počas osláv 770. výročia obce. Výstava zožala úspech nielen medzi výtvarníkmi, pochvaľovali si ju aj domáci.
Projekt je organizovaný Turčianskym kultúrnym strediskom v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.
Fotka z plenéra v Rakove

Adam Kmeť
metodik TKS v Martine

výstava Leto (3) (640x441)

/ 175 Articles

Ján Farský

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).