KONCERT MLADÉHO VÍNA – reportáž z úspešnej premiéry

Značky: , , , , ,

„Kto chce pochopiť hudbu, nepotrebuje ani tak sluch, ako srdce. A víno odkrýva tajomstvá srdca.“

V duchu tohto motta sa nieslo veľmi príjemné spoločenské stretnutie, ktoré 30. novembra krátko po 19-tej hodine v kongresovej sále hotela Bystrička otvoril hostiteľ Igor Grajciar. Hovoril o harmónii, ktorú vo svojich životoch všetci vedome, či podvedome hľadáme. Vyslovil želanie aby aj takéto stretnutia pri krásnej hudbe a dobrom víne prispeli k nachádzaniu harmónie a radosti zo života najmä v dnešných neistých a často stresuplných dňoch.

[jwplayer config=“Regionportal 640″ mediaid=“1120″]

Jeho prianie sa počas večera stalo skutočnosťou. Prispela k tomu najmä virtuozita muzikantov Martina Olšiaka a Viliama Didiáša, ktorí interpretovali podmanivé melódie svetových skladateľov, francúzske valčíky, ale aj hudbu z filmov, pesničky od Beatles a ľudové piesne o víne, vínku, vínečku. Tie si už spolu s muzikantmi, ku ktorým sa pridal aj Igor Grajciar, spievali všetci hostia.
Počas večera sa podávali kvalitné mladé vína zo slovenskej produkcie. Predstavil ich a pútavo o nich rozprával znalec vín a degustátor Andrej Gubány. K vínam sa servírovali lahodné syry a slané pečivo od domácich, turčianskych výrobcov z Turčianskych Kľačian a Necpál.
Harmónia melódii a chutí, umocnená príjemnou atmosférou prostredia, v ktorom sa podujatie konalo potešila a rozohriala v tomto sychravom období telo aj dušu. Veríme, že takýchto stretnutí bude viac.

Ján Farský
foto + video: autor

/ 2951 Articles

Red

3 Comments

 1. Alxandra Húsková

  Dobrý deň prajem. Chcela by som sa opýtať, kedy sa bude takáto akcia poriadať? S manželom sme si pozreli video a vyzerá to fantasticky.

  Odpovedať

 2. redakcia

  Dobrý deň,
  zajtra to zistíme u organizátorov a dáme Vám vedieť.

  Odpovedať

 3. Viliam N.

  Dobry den prajem, znamy si vychvaloval cervene vino, ktore ste podavali. Mozete mi poradit aka to bola znacka? diky Viliam

  Odpovedať

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).