DEŇ TURČIANSKEHO VIDIEKA 2013

Značky: , , , , , , , , , ,

DTV (1) (640x427)
Po mimoriadne vydarenom III. ročníku, finišujú organizátori s prípravami ďalšieho ročníka Dňa turčianskeho vidieka. Regionálna rozvojová agentúra Dolný Turiec a Turčianska regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora v spolupráci s Turčianskym kultúrnym strediskom a agentúrou Tradičné je dobré, s.r.o. v tomto roku presunuli termín konania na koniec prázdnin. Podujatie sa uskutoční v nedeľu 25. augusta, opäť v atraktívnom areáli hotela Gader v Blatnici.

DTV (6) (640x427)

V tomto roku to bude už druhá spolupráca tohto tímu poľnohospodárov a „kultúrnikov“ v prospech zachovávania a rozvoja turčianskych a slovenských tradícií. TRPPK a jej členovia PD Dražkovce a PD Gader Blatnica významne sponzorsky podporili Turčianske slávnosti folklóru. Dražkovčania dodali kvalitné mäso na 500 guľášov a Blatničania poskytli 500 skvelých Gaderských jogurtov. Ruku k dielu priložili aj členovia RRADT.
Pri IV. ročníku Dňa turčianskeho vidieka spolupracujú organizátori aj s Maticou slovenskou . Program DTV bude už tradične veľmi bohatý. Návštevníci uvidia pásmo ľudových zvykov – Slovenské dožinky, vystúpenia folklórnych súborov, dievčenskej cigánskej kapely Luna a heligonkárov. Milovníkov zvieratiek určite opäť poteší výstava domácich a hospodárskych zvierat. Rodičia s deťmi sa budú môcť povoziť na niekoľkých kočoch ťahaných koňmi. Deti si budú môcť zajazdiť aj na poníkoch. Opäť nebude chýbať ani roľnícko – remeselnícky trh, ľudoví umelci a najmä produkty farmárov z Turca, dobré jedlo a nápoje.

DTV (2) (640x427)

Oproti minulému roku dostane úplne iný, oveľa vyšší rozmer výstava poľnohospodárskej techniky. Generálny sponzor podujatia – ZETOR TRACTORS a.s. príde do Blatnice so svojou roadshow s názvom FAMILY TRACTOR SHOW 2013. Celé rodiny tak dostanú jedinečnú príležitosť vyskúšať si nový model, unikátne technológie a ďalšie príslušenstvo chýrnych traktorov ZETOR, priamo v teréne. Budú sa môcť previezť aj na čerstvej novinke – traktore Zetor Major. Pripravený doprovodný program ponúkne napríklad skúšobné jazdy, preťahovanie s traktorom, či súťaže o atraktívne ceny.
Mimoriadne atraktívne ceny do tomboly poskytol aj ďalší sponzor a partner podujatia – SNOWLAND – Valčianska dolina. Skipasy pre celú rodinu určite potešia mnohých výhercov.

DTV (3) (640x427)

No 25. augusta budú môcť návštevníci podujatia po prvýkrát zažiť aj adrenalínovú súťaž zručnosti turčianskych malotraktorov domácej výroby v súťaži RALLYE FATRA O CENU PREDSEDU ŽSK JURAJA BLANÁRA. Prebiehať bude aj súťaž krásy malotraktorov a ich spanilá jazda. Radi privítame medzi nami všetkých turčianskych majiteľov malotraktorov domácej výroby a historických traktorov, ktorí sa chcú tohto podujatia a súťaží zúčastniť. Informácie im podá p. Haliena na tel. čísle 0908 470 552, alebo p. Jusko, tel.: 0903 836 725.
Faj.

guardog media
Guardog mediahouse je marketingovým partnerom Dňa Turčianskeho vidieka

DTV (4) (640x424)
Mediálnymi partnermi podujatia sú: regonportal.sk, MY Turčianske noviny, VL MEDIA a portál Poľnoinfo.

DTV (5) (640x424)
Na podujatí vystúpi niekoľko folklórnych súborov, heligonkári a kapela Luna

DTV (7) (427x640)
Veľkému záujmu sa tešili zvieratká

/ 175 Articles

Ján Farský

4 Comments

 1. slimakmato

  dúfam ze ste tu akciu nezrušily …. bo trepať sa tam 150 km zbytocne sa mi zrovna nechce 🙂 bolo by dobre nejaky mapka keby bola …

  Odpovedať

  • Red

   Samozrejme, že nezrušili! Skôr naopak! Ďakujeme za návštvu aj z takej diaľky. Dúfame, že ste sa zabavili!
   Budúci rok budeme myslieť aj na cezpoľných a pripravíme jednoduchý navigátor. Ďakujem za tip!

   Odpovedať

 2. Emil Levčík

  Aj ja som navštívil, hoci som z iného regiónu. Získal som celkom pozitívny dojem. Čo ma znechutilo bolo, že „podnikatelia“ so váslovným súhlasom organizátorov zdierali rodičov na detských atrakciách a okrádali štát. Bez akýchkoľvek pravidiel vyberali peniaze do svojho vrecka bez akéhokoľvek potvrdenia.

  Odpovedať

  • Red

   Akcia je ale bezplatná a my nemáme prostriedky na dotovanie takýchto atrakcií. Dokonca ani trhovníci a majitelia atrakcií neplatili žiadne poplatky. Budeme musieť prehodnotiť jeden z týchto parametrov, tak aby ste vy – návštevníci boli spokojní.
   Určite sa na konkrétne tento druh zábavy pozrieme v ďalšom ročníku.
   krásny zvyšok dňa prajeme.

   viac info budeme pridávať aj na našu Facebookovú stránku
   http://www.facebook.com/Regionportal

   Odpovedať

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).