CINEAMA 2014

Značky: , , , , ,

P1190574 (3)

CINEAMA najprestížnejšia celoštátna postupová súťaž a prehliadka amatérskej filmovej tvorby.

Turčianske kultúrne stredisko v Martine pripravilo už 2. ročník súťažnej prehliadky amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 2014, ktorá sa uskutočnila 26. marca 2014 od 16.00 hod. v priestoroch Mestskej scény Martin.

Do druhého ročníka sa zapojili štyria súťažiaci spolu ôsmymi filmami. Prezentované filmy boli v rôznych žánroch, z ktorých najviac bol obsadený dokument, a to filmami Martinské vodopády od Jána Kolibu, Žltá sieť od Michala Kolibu a Nocturno od Antona Šoukala.
Reportáž nám bola sprostredkovaná prostredníctvom filmu Boj od Antona Šoukala a filmu Jozefa Jurovca – Mieria vtáky, alebo je to náhoda. Hraný film bol obsadený filmami Antona Šoukala – Nič z Alenky a Jozefa Jurovca – Jump fun gun. Poslednou prezentovanou kategóriou bol animovaný film Antona Šoukala – Otáznik. Odborná porota bola v zložení Jakub Kováč, Peter Snadik a Peter Kotrha.

P1190562 (3)

Celé vyhodnotenie malo edukatívnu formu, keďže sa autori mohli dozvedieť názory a postrehy od profesionálov a spolu s nimi rozobrať jednotlivé snímky.
Z ôsmich premietnutých filmov regionálnej prehliadky neprofesionálneho filmu v Turci na krajskú súťaž do Liptovského Mikuláša postúpili štyri filmy, ktoré získali cenu, a sú to filmy Žltá sieť od Michala Kolibu, Mieria vtáky, alebo je to náhoda od Jozefa Jurovca a Nič z Alenky a Otáznik od Antona Šoukala.
Všetkým postupujúcim v ďalších kolách súťaže držíme palce a zúčastneným ďakujeme za účasť.

Mgr. Radoslav Pančík

/ 175 Articles

Ján Farský

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).