CHCETE KÚPIŤ VIANOČNÉ DARČEKY?

Kníhkupectvo J. C. Hronského (2) (640x427)

CHCETE KÚPIŤ VIANOČNÉ DARČEKY?
Ak áno, máme pre vás dobrú správu. V matičnom kníhkupectve Jozefa Cígera Hronského nájdete široký sortiment literatúry za naozaj ľudové ceny. Kníhkupectvo od minulého týždňa sídli vo vynovených priestoroch v budove bývalej Neografie na Škultétyho ulici v Martine, kam sa presťahovalo z II. budovy Matice slovenskej.
Na malej slávnosti spojenej s prestrihnutím pásky, riaditeľ Vydavateľstva Matice slovenskej Stanislav Muntág objasnil dôvod pomenovania kníhkupectva po J. C. Hronskom tým, že teraz je umiestnené v budove, ktorá je pôvodným projektovým zámerom tohto slovenského rodoľuba. Práve on prišiel s nápadom postaviť tlačiareň, aby zabezpečil financovanie Matice slovenskej a rozvoj knižnej kultúry na Slovensku.

Kníhkupectvo J. C. Hronského (4) (640x427)
S. Muntág predstavil aj širokú ponuku kníhkupectva a vydavateľstva, ktoré prevádzkuje aj internetový knižný obchod. Pripomenul, že bližšie k zákazníkom sa chcú dostať nielen novou polohou kníhkupectva ale aj veľmi priaznivými cenami ponúkaných kníh. Stabilne chcú mať v ponuke tituly i za symbolické euro a menej. Možnosť zakúpiť si knihy za takéto výhodné ceny využili mnohí návštevníci už počas prvých minút po otvorení. Vzhľadom na to, že ľudia čítajú čoraz menej kníh, S. Muntág si ako jeden z cieľov kladie budovanie kladného vzťahu mladej generácie ku knižnej kultúre od útleho detstva. Sleduje to vydávaním množstva detských publikácií. Mnohé z nich sú veľkou pomocou aj pre školy, ktoré sú dôležitým článkom pri budovaní vzťahu detí k literatúre.
Vianoce sú za dverami a tak nezabudnite, že ak chcete svojim deťom ale aj „dospelákom“ urobiť radosť peknými knihami, v kníhkupectve J.C. Hronského určite nájdete, čo hľadáte.

Ján Farský, foto: autor

Kníhkupectvo J. C. Hronského (1) (640x427)Kníhkupectvo J. C. Hronského (3) (640x427)

/ 175 Articles

Ján Farský

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).